Błękitna szkoła

Klasa siódma rozpoczęła rok szkolny z przytupem! Dziś rano wyruszyliśmy do Władysławowa na Błękitną Szkołę. Czujemy jeszcze powiew wakacji, zwiedzamy okolicę i korzystamy z atrakcji.

Po kolacji uczestnicy Błękitnej Szkoły wzięli udział w zajęciach podczas których zapoznawali się z zagadnieniami bytowania w terenie z wykorzystaniem tego, co oferuje przyroda. Zdobyli praktyczną wiedzę przydatną na wszelkie biwaki i przyrodnicze wycieczki terenowe.

Kolejny dzień Błękitnej Szkoły rozpoczął się bardzo wcześnie. Pociągiem wyruszyliśmy na Półwysep Helski, by tam uczestniczyć w zajęciach na stacji morskiej UG. Podczas zajęć w fokarium, Muzeum Morświna i nad brzegiem morza poznawaliśmy mieszkańców Bałtyku i ich siedliska. Świat roślin i zwierząt wód słonawych, ich cechy i adaptacja do życia w morzu nie są nam obce! Po kolacji czekają nas kolejne zajęcia terenowe.

„Niezwykłe życie nietoperzy” – to temat przewodni kolejnych zajęć na Błękitnej Szkole. Tym razem dowiedzieliśmy się na czym polega echolokacja, co to jest torpor i hibernacja oraz ile wspólnego mają ze sobą wampiry i nietoperze. Uzbrojeni w detektor wyruszyliśmy na poszukiwania.

Kolejny dzień pełen wrażeń podczas Błękitnej Szkoły – po śniadaniu wybraliśmy się na spacer brzegiem morza do Doliny Chłapowskiej, po drodze przyglądaliśmy się temu, co fale wyrzuciły na brzeg i uczyliśmy się o rodzajach skał. Na sam koniec byliśmy w odwiedzinach u bursztyniarza!

„Karaluchy pod poduchy” to temat kolejnych zajęć siódmoklasistów we Władysławowie. Usłyszeliśmy mnóstwo ciekawostek o życiu owadów, mieliśmy też niepowtarzalną okazję poznać ślimaka Ziemniaka, straszyki Klamerkę i Spinkę oraz karaczany Kleopatrę i Juliusza Cezara. Tę lekcję zapamiętamy na długo!

„Czy samemu można zrobić papier?” Tak! Przekonali się o tym uczniowie siódmej klasy podczas ostatnich zajęć Błękitnej Szkoły.

Po warsztatach pożegnaliśmy Władysławowo i zadowoleni wracamy do Gdańska.