Festiwal „Narracje 2013”

Gdańska Szkoła Podstawowa „Lingwista” oraz Gdańskie Gimnazjum „Lingwista” zrealizowały podczas festiwalu „Narracje 2013” dwa projekty: „Dialogi miejskie” oraz „Spotkanie z rodzinną fotografią”.

Festyny w tym roku po raz pierwszy towarzyszyły festiwalowi. Były one wynikiem cennej inicjatywy lokalnej , której przyświęcal cel aktywizacji i integracji mieszkańców dzielnicy Długie Ogrody. Podczas „Narracji 2013” zaprezentowaliśmy dwa projekty: teatralną akcję „Dialogi Miejskie” oraz „Spotkanie z rodzinną fotografią” – projekt nawiązujący do klimatu starego Gdańska.

W połączeniu, obydwa pomysły tworzyły festyn mający na celu zawiązanie silniejszych więzów rodzinnych, edukację teatralną mieszkańców Długich Ogrodów i okolic, a przede wszystkim zorganizowanie warunków do miłego spędzenia czasu dla osób w każdym wieku. Wydarzenie składało się m.in.: z warsztatów plastycznych i teatralnych dla dzieci, pokazów teatralnych młodzieży z gdańskich szkół, galerii fotograficznej i wielu, wielu innych atrakcji.
Projekt „Dialogi miejskie” przygotowany został przez uczennicę gimnazjum – Darię Lisewską, nauczyciela języka polskiego – Agnieszkę Krzywicką-Jakubowską oraz artystę plastyka z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku – Sławomira Lipnickiego.
Projekt przygotowany przez Kamilę Kmiecik – nauczyciela muzyki oraz Ewę Puczyłowską – „Spotkanie z rodzinną fotografią” w dużej części realizowany był przez wybitnego fotografa – Włodzimierza Piechowicza, który fotografował uczestników Festiwalu w strojach z przełomu XIX i XX wieku na tle zdjęć i rycin Starego Gdańska.

Zobacz zdjęcia

Do pobrania:

Prezentacja - „Narracje 2013”
Tytuł: Prezentacja - „Narracje 2013” (0 click)
Podpis:
Filename: prezentacja-narracje2013.zip
Rozmiar: 57 MB