Szkolny Dzień Teatru

24 kwietnia w naszej szkole zorganizowany został po raz pierwszy Dzień Teatru. Szkołę przyozdobiły przygotowane przez uczniów maski , gazetka informacyjna o aktorach  oraz afisze teatralne z teatrów działających na terenie Gdańska.

Cała impreza rozpoczęła się spotkaniem z aktorem Teatru Muzycznego w Gdyni – panem Krzysztofem Kowalskim, który przybliżył uczniom klas IV-VI kulisy aktorskiej profesji. Dzieci z żywym zainteresowaniem słuchały jego opowiadań o życiu i pracy aktora.  Zachwycały się umiejętnościami głosowymi pana Krzysztofa. Był też czas na zadawanie pytań.

Następną część Dnia Teatru wypełnił scenariusz kabaretowy przygotowany przez uczniów klasy VI a pod opieką p. Ireny Stolc. Były więc scenki rodzajowe pt. „Adam i Ewa”, „Współczesny Adam”, „Szkolne Wiadomości” wzbogacone o wywiad na żywo z p. dyrektor szkoły, w której postać wcieliła się rewelacyjne Ania Sekścińska.  Jak na ten niecodzienny dzień przystało, nie zabrakło też innych rozrywek – Zgaduj-zgaduli „Na Olimpie”  czy Quizu wiedzy o teatrze w formule teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Swoją sztukę teatralną zaprezentowali również uczniowie uczęszczający na Odyseję umysłu. Na zakończenie przybyli do nas nietuzinkowi goście – Kuba Wojewódzki w postaci Alexa Wentzla, Patrycja Kazadi – Alicji Jaracz i Jarosław Cichociemny – Bartka Wojtkuńskiego. Zasiedli oni w jury szkolnego konkursu „Mam talent”. Niestety, swoje możliwości zaprezentowała tylko jedna uczestniczka – Marcela Furman z siostrą. Resztę młodych talentów obejrzymy w szkole w maju.

Po tych szkolnych emocjonujących wydarzeniach uczniowie wybrali się do Domu Technika w Gdańsku – na Scenę Teatralną NOT. Obejrzeli sztukę „Sherlock Holmes. W poszukiwaniu zaginionej rodziny” w wykonaniu artystów z Teatru Wrocławskiego.

Ten dzień warto powtórzyć w przyszłym roku szkolnym” – mówili pełni wrażeń uczniowie.