Galeria

Klasa 4 Adventure Park Kolibki w Gdyni

Klasa czwarta miała naprawdę wycieczkowy tydzień! Dziś pełni energii uczniowie poszli na Misję Specjalną do Adventure Parku Kolibki w Gdyni. Najpierw pokonali lęk wysokości w parku linowym, a później uczyli się współpracy podczas różnych zadań w lesie. Dumni z siebie czwartoklasiści polecają wszystkim taką rozrywkę!

Wycieczka klasy 4 na Stadion Energa Gdańsk

Pascal i przyjaciele - takie hasło przyświecało wycieczce klasy czwartej na Stadion Energa Gdańsk. Dzięki uprzejmości taty Pascala mogliśmy zwiedzić cały obiekt i zajrzeć w miejsca, które zazwyczaj nie są prezentowane zwykłym zwiedzającym. Wyjście było bardzo udane!

Matematyka w klasie 6

Co można robić, żeby uciec z sali, ale dalej uczyć się matematyki? Mierzyć i obliczać objętości szkolnych budynków.

Egzamin na kartę rowerową

Zgodnie z ustawą o kierujących pojazdami, karta rowerowa jest jednym z dokumentów stwierdzających uprawnienie osoby, która nie ukończyła 18 lat do kierowania rowerem. Uczniowie klasy czwartej uczestniczyli w dniu dzisiejszym w sprawdzianie praktycznym na kartę rowerową w Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego przy ul. Równej. Chociaż pogoda nam nie dopisała wszyscy pomyślnie zaliczyli sprawdzian i w czasie wakacji będą pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego jako rowerzyści.

Plastyka w klasie 1

Pierwszaki wybrały się dziś na plastyce w "Podróż balonem" i wykonały piękne przestrzenne prace

Klasa 2 na Uniwersytecie Gdańskim

Klasa druga odwiedziła wczoraj Wydział Biologii oraz Wydział Chemii Uniwersytetu Gdańskiego w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Dziękujemy mamie Marysi oraz tacie Kuby

Prezenty pierwszoklasistów na Dzień Mamy

Własnoręcznie zrobione bukiety maków i portrety Mam , takie prezenty na Dzień Mamy przygotowali pierwszoklasiści

Wycieczka klasy 4 do Tczewa i Gniewu

Uczniowie klasy czwartej odwiedzili dzisiaj Tczew i Gniew. W Muzeum Wisły dowiedzieli się m. in. o roli Wisły w dziejach Polski, a w Gniewie zwiedzili zamek i uczestniczyli w żywej lekcji historii dotyczącej dumy polskiej armii minionych wieków - husarii.

Wycieczka klasy 1 do Władysławowa

Klasa pierwsza odwiedziła dziś "Ocean Park" we Władysławowie. Dzieci spotkaly sie tam ze zwierzętami morskimi wykonanymi w skali 1:1 i dowiedziały się też wielu ciekawych rzeczy o ich podwodnym życiu. Zobaczyly żywe rekiny, ryby rzeźbione z drewna i porozmawiały z wielorybem Błękitkiem podczas interaktywnego show. Był też czas na radosną zabawę na dużym placu zabaw. Wszystkie dzieci wróciły z wycieczki radosne i uśmiechnięte

Świetlica klasy 4

Klasa czwarta postanowiła dziś podczas świetlicy skorzystać z pięknej pogody na pobliskim placu zabaw. Na pewno świetnie się bawili!

Projektanci ubrań w klasie 2

Podczas ostatnich zajęć plastycznych uczniowie klasy drugiej pracowali nad projektami kolekcji ubrań. Od dzisiaj wyniki ich prac można oglądać w sali nr 7.

Klasa czwarta i piąta w Centrum Hewelianum

Klasa czwarta i piąta odwiedziła Centrum Hewelianum. Zwiedziliśmy wystawę Wmiksuj się oraz braliśmy udział w warsztatach "Zakręcona Ziemia"

Warsztaty w ramach projektu "Corners"

Co oznacza dla nas pojęcie "dom"? Jakie przedmioty kojarzą nam się z tym słowem? Jak wygląda nasz wymarzony dom? Na te pytania odpowiedzieli dziś uczniowie podczas warsztatów przeprowadzonych w ramach projektu "Corners". Artystki tworzące projekt „Oh my Home – Lost and Found” Lalya Gaye (Wielka Brytania), Saadia Hussain (Szwecja) i Ixone Ormaetxe (Hiszpania) odwiedziłly naszą szkołę,aby dowiedzieć co dla każdego z nas oznacza słowo „dom”. Było to bardzo ciekawe spotkanie z żywym językiem,zmuszające do refleksji i dające możliwość wypowiadania swoich przemyśleń po angielsku. Więcej: http://www.cornerslive.org/…/Oh-My-Home---Lost-And-Found.htm

Klasa 3 z certyfikatem programu "Ratujmy i uczymy ratować"

Klasa trzecia zakończyła cykl zajęć w ramach programu "Ratujmy i uczymy ratować" .Wszyscy uczniowie otrzymali certyfikaty

Matematyka w klasie 1

Dodawanie i odejmowanie staje się łatwiejsze, gdy używamy Kart Grabowskiego.

Wycieczka klasy 2

Zajęcia techniczne w klasie 5

Na kilku zajęciach technicznych w klasie piątej uczniowie wykonywali latawce, czyli najstarsze znane przyrządy latające cięższe od powietrza (aerodyna). Była to praca w grupach. Potrzebne były cienkie listewki, taśma klejąca, cienki sznurek, klej do drewna i do papieru, duży arkusz papieru, bibuła, flamastry, farby. Z wielkim zaangażowaniem i zaciekawieniem uczniowie zabrali się do wykonania latawca zgodnie z projektem. Pierwszą czynnością było wykonanie konstrukcji latawca. Było to najtrudniejsze zadanie. Najprzyjemniejsze było ozdabianie latawca. Piątoklasiści wykazali się dużą inwencją twórczą i kreatywnością. Ostatnią czynnością było zamocowanie ogona. Kiedy latawce były gotowe wyszliśmy na boisko szkolne, by puszczać latawce. Pomimo silnego wiatru nie zrezygnowaliśmy z atrakcji, którą niewątpliwie było ich puszczanie.

Gra w kapsle w świetlicy kreatywnej

W czasie deszczu dzieci się NIE nudzą! Świetlicę kreatywną opanowała stara jak świat gra w kapsle, jednak w zupełnie nowej odsłonie. Nigdy nie widzieliście trudniejszych torów!

Dzień Europy

Projekt "Akwarium"

Pierwszaki już wiedzą, że ważna jest praca w zespole

no images were found

Nowe życie starych rzeczy

Nowe życie starych rzeczy: rolki po papierze toaletowym, farbki i plastelina wystarczą, by wyczarować piękne i kolorowe zwierzątka

Klasa 2 w Muzeum Poczty

Klasa druga w Muzeum Poczty na zajęciach " Jak podróżują listy i kartki?".

Matematyka w klasie 1

Karty, klocki i koraliki - tak w klasie pierwszej uczymy się matematyki

Klasa 5 w Galerii Sztuki w Sopocie

Klasa piąta na wyjątkowej lekcji plastyki- action painting- w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie

Ty też możesz pomóc!

Uczniowie klasy drugiej odgrywali scenki, podczas których ćwiczyli prowadzenie rozmowy telefonicznej służącej wezwaniu pomocy.

Ogólnopolski konkurs "DaF Kenner kochen!"

Przez ostatnie kilka tygodni uczniowe z kl. 4 i 5 uczęszczający na zajęcia dodatkowe z j.niemieckiego przygotowywali się do ogólnopolskiego konkursu "DaF Kenner kochen!" Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu informacji na temat potrawy, pochodzącej z jednego z krajów niemieckojęzycznych, a następnie prezentuji tych informacji w języku niemieckim wraz z recepturą potrawy w formie filmiku. Nasz wybór padł na Kaiserschmarrn- omlet cesarski- tradycyjny deser pochodzący Austrii z ciekawą historią. W naszym filmiku przedstawiliśmy jedną z legend związaną z pochodzeniem nazwy Keiserschmarrn oraz zaprezentowaliśmy cały proces przygotowywania potrawy jak w prawdziwym programie kulinarnym,a wszystko to całkowicie po niemiecku! Niezależnie od wyników konkursu (na które musimy poczekać do maja) uczniom biorącym w nim udział należą się wielkie brawa za zaangażowanie i pomysłowość oraz wspaniałe wspólne gotowanie.

Prognoza pogody klasy 5

Klasa piąta miała dziś okazję spróbować swoich sił w roli prezentera pogody. Każdy uczeń przygotował mapę, opracował prezentację i na żywo zapowiadał pogodę swoim koleżankom i kolegom podczas lekcji języka polskiego. Takie zadania uczą nas panowania nad stresem, zaplanowania swoich działań i co najważniejsze, dają wiele satysfakcji!

Teatrzyk kukiełkowy

Grupa teatralna przygotowała teatrzyk kukiełkowy pt. "Bajka o szczęściu", który przypomniał wszystkim o tym, co jest naprawdę ważne i o roli przyjaźni w naszym życiu.

Klasa 4 w Muzeum Drugiej Wojny Światowej

Klasa czwarta brała udział w niezwykłej lekcji historii w Muzeum Drugiej Wojny Światowej.

Warsztaty chemiczne w klasie 2

Klasę drugą odwiedził niezwykły gość. Pan Artur Sikorski- tata Kuby i Kornelii poprowadził warsztaty chemiczne. Teraz takie pojęcia jak atom, kryształ czy masa newtonowska nie są nam obce :-) Bardzo serdecznie dziękujemy !

Klasa szósta w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie

Klasa szósta w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie podczas zajęć action painting

Międzynarodowy Dzień Teatru 2017

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru, w związku z tym w naszej szkole również było dziś bardzo teatralnie. Najpierw obejrzeliśmy spektakl "Internet to nie wszystko" w wykonaniu koła teatralnego klas starszych. Mogliśmy też podziwiać kreatywny występ uczniów z grupy Odyseja Umysłu. Wzięliśmy udział w zajęciach teatralnych na temat rodzajów masek, budowy teatru oraz kultury zachowania się w teatrze. Później każdy z nas mógł ozdobić własną maskę teatralną pod czujnym okiem naszych nauczycieli oraz Pani Moniki Ogrzewalskiej- mamy Lili z klasy drugiej, która zdradziła nam tajniki charakteryzacji. Każdy uczeń wziął także udział w Konkursie Wiedzy o Teatrze, do którego przygotowania trwały przez cały tydzień. Już jutro wyłonimy mistrzów! Jak to bywa przy takich wydarzeniach w naszej szkole, nie mogło zabraknąć kawiarenki, tym razem przygotowała ją klasa szósta. To był dzień pełen wrażeń.

Lingwista Zwierzakom 2017

Dziś odbyło się podsumowanie charytatywnej zbiórki karmy dla podopiecznych schroniska "Promyk"- "Lingwista Zwierzakom". Przedszkolaki, uczniowie i nauczuciele uzbierali łącznie prawie 400 kg karmy! Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy! Przy okazji nagrodziliśmy przedszkolaków i uczniów, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym. Poniżej prezentujemy prace konkursowiczów.

Powitanie wiosny

Klasy III i IV na UG

Klasa trzecia i czwarta brała udział w dniach otwartych na wydziale chemii na Uniwersytecie Gdańskim

Gość w kreatywnej świetlicy

Świetlicę kreatywną odwiedził dziś Gość - pani Justyna, która wystąpiła w roli specjalistki od wyszukanych fryzur. Okazało się, że na głowie można robić cuda w zaledwie kilka minut! Dziewczyny pilnie patrzyły i próbowały zaplatać warkocze według instrukcji. Wszystkie wyglądały dzięki tym zabiegom jak księżniczki!

Klasa 4 w Galerii Sztuki w Sopocie

Klasa czwarta podczas warsztatów "Action Painting" w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie

Kurs pierwszej pomocy w klasie 3

Klasa trzecia kontynuuje naukę udzielania pierwszej pomocy. Dzisiaj ćwiczyliśmy resuscytacje krążeniowo-oddechową.

Koncert w Filharmonii Bałtyckiej

W dniu dzisiejszym klasy 1-3 uczestniczyły w wiosennym koncercie edukacyjnym, który odbył się w Filharmonii Bałtyckiej

Eliminacje Regionalne międzynarodowego konkursu Odyseja Umysłu

Drużyna z naszej szkoły wzięła dziś udział w Eliminacjach Regionalnych międzynarodowego konkursu Odyseja Umysłu. Do występu przygotowywali się niemalże od początku roku szkolnego. Dziś podczas konkursu było trochę stresu, ale też dużo dobrej zabawy, pozytywnych emocji i uśmiechu!

Klasa 2 w Państwowej Galerii Sztuki

Dzisiaj klasa druga wybrała się do Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Tworzylismy w grupach naszą własną wystawę obrazów. Wyniki naszej pracy zespołowej przedstawiamy poniżej

Robótki ręczne

Podczas robótek ręcznych nadaliśmy nowe życie starym koszulkom i zrobiliśmy z nich torby na zakupy

Twórczy recykling

Twórczy recykling - taki temat realizowali uczniowie klasy czwartej na zajęciach plastycznych. Projektowali puszkę na szkolne przybory oraz wymyślali patchworkowe wzory na poduszki i kołdry. Małe rzeczy, wielka sztuka!

Klasa 3 w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie

Trzecioklasiści brali dzisiaj udział w zajęciach plastycznych w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Uczniowie wcielili się w rolę kuratorów wystawy, artystów, widzów oraz krytyków sztuki.

Klasa 3 w Bibliotece Wojewódzkiej

Uczniowie klasy trzeciej uczestniczyli dziś w lekcji bibliotecznej połączonej z akcją "Czytelnicze czwartki" w Bibliotece Wojewódzkiej

Klasa 1 w Ratuszu Głównego Miasta

Klasa pierwsza odwiedziła Ratusz Głównego Miasta. Dzieci wzięły udział w zajęciach "U mnie jak w banku".

Zajęcia świetlicowe czwartoklasistów

Czy kiedyś istniało ksero? Jak kopiowano teksty? W jaki sposób można wykorzystać kalkę nie tylko do pisania? I czy przyda się do tego żelazko? Na te pytania twórczo odpowiadali dziś czwartoklasiści podczas świetlicy.

Bal karnawałowy

Kalambury na świetlicy

Podczas świetlicy klasy drugiej zorganizowaliśmy kalambury. Każdy miał swój pomysł na hasło, które musiał przedstawić graficznie na naszej nowej tablicy

Lekcja plastyki w klasie 3

Podczas lekcji plastyki uczniowie klasy trzeciej swoimi pracami postanowili przegonić zimę

Klasa 1 na warsztatach w Sopocie

Klasa pierwsza wzięła udział w zajęciach "Moja buzia to dzieło sztuki" realizowanych w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie.

Walentynkowa kawiarenka klasy 3

Z okazji Walentynek uczniowie klasy trzeciej zorganizowali dziś w naszej szkole kawiarenkę

Klasa 2 na zajęciach z wychowania fizycznego

Dzisiaj klasa druga na zajęciach z wychowania fizycznego ćwiczyła celność i dokładność a także doskonaliła chwyty i rzuty do celu.

Lekcja języka polskiego w klasie 4

Lekcje języka polskiego to nie tylko długie wypracowania, trudne dyktanda i tajemnicza gramatyka. W czasie omawiania lektury można nawet grać w grę planszową dotyczącą losów bohaterów! A "Opowieści z Narnii" bardzo nam się podobały:)

Biała Szkoła 2017

Klasa 2 w Teatrze Miniatura

Klasa druga podczas spektaklu w Teatrze Miniatura pt. "Baltic. Pies na krze". Bardzo dużo emocji towarzyszyło naszym uczniom, zwłaszcza że historia była inspirowana prawdziwymi zdarzeniami.

Zajęcia plastyczne w klasie 2

Ulepimy dziś bałwana... - to temat ostatnich zajęć plastycznych w klasie drugiej. Zabawne bałwanki z gąbki, papieru i gałązek można podziwiać w sali nr 7.

Twister w klasie 1

Klasa pierwsza otrzymała nową grę- Twister. Od razu rozpoczęliśmy zabawę sprawdzając, kto z nas najdłużej utrzyma się na macie nie tracąc równowagi

Kolorowe fajerwerki klasy 1

Choć Sylwester już za nami klasa pierwsza postanowiła powspominać i wykonać własne- mniej wybuchowe, ale równie kolorowe fajerwerki.

Cudaczek-Wyśmiewaczek

Klasa pierwsza omawiając lekturę "Cudaczek-Wyśmiewaczek" stworzyła wspaniałą "galerię dziecięcych charakterów.

Pasowanie na czytelników

Pierwszaki uczą się czytać i pisać, więc doskonale wiedzą jak cenne są książki. Dziś pierwszy raz przekroczyli próg szkolnej biblioteki i zostali pasowani na czytelników. Pani Justyna wypożyczyła uczniom nowe egzemplarze ze szkolnego księgozbioru i życzyła wszystkim miłej lektury.

Karnawałowe maski

Dziś podczas świetlicy kreatywnej postanowilismy przygotować się do karnawału! Było dużo brokatu, cekinów i koloru. Mamy już piękne maski i czekamy na karnawałowy bal

Kosmos


Gra "Pytaki"


Lekcja Zumby


Mój miś


Lekcja klasy I


Wycieczka klasy 1


Karta rowerowa


Plac zabaw


Odyseja Umysłów


Bal karnawałowy


Domy i domki


Bakterie i wirusy

Wirusy i bakterie to temat szczególnie aktualny zimą. Klasa III na plastyce postanowiła je trochę oswoić wykonując ciekawe prace plastyczne.

Kwiaty


Bałwanki


no images were found

Zimowe zabawy 6b


Zimowa tablica


Godzina wychowawcza w klasie IV

Podczas godziny wychowawczej uczniowie klasy IV coraz lepiej się poznają. Tymek pokazał wszystkim, że potrafi zaparzyć herbatę, Ewa zaprezentowała swoje rysunki, Stefan pięknie zagrał i zaśpiewał, Kuba S. podzielił się z klasą swoją pasją do hokeja, a Wojtek ujawnił, że interesuje się rakietami kosmicznymi. Czekamy na kolejne ciekawostki o Czwartoklasistach!

Mikołajki w klasie IV

Podczas spotkania mikołajkowego w klasie IV okazało się, że Mikołaj wcale nie działa w pojedynkę, ale ma wielu dzielnych pomocników - Czwartoklasistów z naszej szkoły. Każdy miał okazję nie tylko obdarować koleżankę czy kolegę, ale też otrzymać miły upominek od któregoś z klasowych "Mikołajów". Szkoda, że takie dni nie mogą być częściej... ;)

Mikołajki w klasie III

W piątek uczniów klasy III odwiedził ważny gość. Wysłuchał przygotowanej przez dzieci piosenki i nagrodził je prezentami.

Żołnierska dola


Andrzejki 2015


Robótki ręczne


Ryżowe liście


Kasztankowo


"Nie wiecie o mnie tego, że..."

Podczas godziny wychowawczej czwartoklasiści zaskakują swoich kolegów ciekawymi informacjami o sobie. W ostatni wtorek o niezwykłych zainteresowaniach opowiedzieli klasie Marysia i Staś. Marysia pokazała kolegom i koleżankom swoje rysunki, a Staś nauczył wszystkich liczyć pierwiastek. Z niecierpliwością czekamy na kolejne interesujące odkrycia uczniów klasy IV!

Zajęcia plastyki w klasie 6a i 6b

Nowe oblicze papieru toaletowego. Na zajęciach z panią Justyną uczniowie przekonali się, że nawet papier toaletowy może być inspiracją do prac plastycznych. Szóstoklasiści wykonali puchate stworki.

Dinozaury


Jesienne drzewa


Tłoczenie oleju


Instrumenty


Jesień


Żółw Robert


Mam talent


Wigilia klasy VB